اخباراخبار انجمناخبار هنری استاناطلاع رسانیاطلاع رسانی

اولین نشست کارگروه تخصصی آبرنگ اردبیل برگزار شد

اولین نشست کارگروه تخصصی آبرنگ اردبیل برگزار شد | انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل ـ جامعه تخصصی هنرهای تجسمی

اولین نشست کارگروه تخصصی آبرنگ اردبیل برگزار شد | به گزارش انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل، نشست صمیمانه و دورهمی نقاشان آبرنگ اردبیل روز یکشنبه مورخ ۲۸ آبان ۱۴۰۲ با حضور تعدادی از هنرمندان و فعالان این رشته برگزار شد.

این نشست با حضور هنرمندان و فعالان نقاشی آبرنگ، با تلاش و پیگیری‌های استاد حجت‌اله عینی که خود از هنرمندان مطرح هنرهای تجسمی (گرافیک، مجسمه‌سازی، نقاشی آبرنگ) به شمار می‌آیند؛ و با حضور آقایان مهدی مجیدی، سهراب خیری، بهزاد بایرامی، شهرام یعقوبی‌مجد و خانم‌ها النا تدین، شیما افسانه، هاله نقی‌زاده محجوب، نالی نصیری و زهرا نیکورایی؛ در دفتر انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل تشکیل شد.

در این جلسه استاد عینی با بیان موضع و هدف کلی، جلسات مربوط به آبرنگ را مختص به افراد خاصی ندانسته اظهار داشتند حضور در این جلسات باید به صورت عمومی بوده و همه فعالان و حتی علاقه‌مندان این رشته نیز می‌توانند با حضور گسترده، به هرچه پررنگ‌تر شدن و تأثیرگذاری بیشتر فعالیت‌ها؛ کمک شایانی کنند.

در ادامه هنرمندان حاضر در جلسه با بیان ایده‌ها، مشکلات موجود و بیان اهداف شخصی، دیدگاه خود را بیان و مسیر کلی کارگروه را مشخص کرده، راه‌کارهایی را در راستای برگزاری هرچه‌ بهتر این جلسات ابراز داشتند.

برگزاری نمایشگاه‌، ورکشاپ‌های آموزشی، هم‌افزایی و تعامل و مهمتر از همه خلق اثر به صورت گروهی در این نشست از جمله اهداف اصلی و محور فعالیت‌های تخصصی کارگروه به شمار رفته و همه حاضرین به آن اذعان داشتند. هر چند مشکلات موجود در جامعه و عدم حمایت و درک متقابل مسئولین از هنر مشکلی غیر قابل حل و نگرانی اصلی فعالان هنر است اما حضور پررنگ و امیدوار کننده هنرمدان می‌تواند همه کمبود‌ها را رفع و توان حرکت را افزایش دهد. باید توجه داشت که فعالیت هنری نیاز مبرم به حضور گرم هنرمندان و فعالان این عرصه دارد نه نگاه مغرضانه یا بی‌طرف مسئولین فرهنگی و هنری.

اعتلای هنر و رشد شخصی یکی دیگر از مهمترین دغدغه‌ها و ارتباط با جامعه نقطه عطف همه حاضرین در جلسه بود و تلاش برای رفع مشکلات موجود، از جمله اهداف بلند مدت این کارگروه به شمار می‌رود که امید است با ادامه فعالیت و تداوم حرکت در این راستا قدم مؤثری برداشته شود.

انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل ضمن تشکر از همه هنرمندانی که قبول زحمت کرده و در جلسه حضور داشتند، از فعالیت‌های کارگروه تخصصی آبرنگ حمایت کامل کرده، در تحقق اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت، رفع دغدغه‌های فردی و گروهی هنرمندان و معضلات موجود و همچنین برگزاری هرچه بهتر این جلسات احتمام ورزیده و در کم‌رنگتر شدن نواقص، تمام تلاش خود را خواهد کرد.

لازم به ذکر است که این کارگروه فعالیت خود را به صورت دو هفته یک‌بار و با هماهنگی اعضا ادامه خواهد داد و جلسه بعدی نیز روز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ در دفتر انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل واقع در مجمتع فرهنگی و هنری فدک برگزار خواهد شد.

Visits: 15

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا