اخباراخبار و نتایج جشنواره‌ها

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و رشد ۳۰ درصدی آثار

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و رشد 30 درصدی آثار لینک : https://ardabilvas.ir/?p=8587 👇 سایت : ardabilvas.ir اینستاگرام : instagram.com/ArdabilVAS کانال : t.me/ArdabilVAS 👆

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و رشد ۳۰ درصدی آثار | بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره تجسمی فجر امسال زنان پیشتاز شرکت در جشنواره تجسمی فجر شدند و بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی و البرز به جشنواره رسید.

به گزارش انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل به نقل از هنرآنلاین، نخستین دور انتخاب آثار در موسسه هنرهای تجسمی معاصر ـ دبیرخانه جشنواره ـ آغاز شده است و این در حالی است که امسال ۷۷۵۳ اثر از ۳۲۴۲ هنرمند به دبیرخانه ارسال شده است.که نسبت به سال گذشته رشد ۷ درصدی تعداد شرکت کنندگان و رشد ۳۰ درصدی تعداد آثار رسیده را شاهد هستیم.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و رشد ۳۰ درصدی آثار : از میان ۳۲۴۲ هنرمند شرکت کننده در این دوره از جشنواره، ۱۷۵۸ شرکت کننده زن و ۱۴۸۴ شرکت کننده مرد هستند. همچنین بیشترین هنرمندانی که در این جشنواره اثر ارسال کردند به ترتیب از استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی . البرز هستند. بنا به اعلام دبیرخانه تعداد هنرمندان شرکت کننده به تفکیک استان ها عبارتند از : ۱۱۵۹ هنرمند از استان تهران، ۳۲۳ هنرمند از استان اصفهان، ۲۲۵ هنرمند از استان خراسان رضوی، ۱۷۱ هنرمند از استان البرز، ۱۴۷ هنرمند از استان آذربایجان شرقی،۱۴۰ هنرمند از استان فارس، ۱۰۳ هنرمند از استان مازندران، ۸۴هنرمند از استان گیلان، ۸۳ هنرمند از استان خوزستان،  ۶۶ هنرمند از استان قم، ۶۰ هنرمند از استان قزوین، ۵۸ هنرمند از استان همدان، ۵۷ هنرمند از استان اردبیل، ۵۲ هنرمند از استان کرمان و ۵۰  هنرمند از سایر استان ها اثر ارسال کردند.

بیشتر بخوانید :
داوران سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

گفتنی است در نهایت از میان آثار ارسالی ۲۳۱۵ اثر از ۹۱۱ هنرمند در بخش عکاسی، ۱۹۷۰ اثر از ۸۳۹ هنرمند در بخش نقاشی، ۸۷۱ اثر از ۳۵۱ هنرمند در بخش گرافیک، ۶۸۲ اثر از ۲۷۷ هنرمند در بخش تصویر سازی، ۵۱۱ اثر از ۲۳۹ هنرمند در بخش خوشنویسی، ۴۱۳ اثر از ۲۱۰ هنرمند در بخش نگارگری، ۳۴۴ اثر از ۱۷۵ هنرمند در بخش مجسمه، ۲۶۶ اثر از ۱۰۰ هنرمند در بخش کاریکاتور، ۲۵۲ اثر از ۱۵۰ هنرمند در بخش هنرهای جدید و ۱۲۷ اثر از ۷۶ هنرمند در بخش سرامیک به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

گفتنی است در این دوره از جشنواره برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوره های ۲۵، ۲۶ و ۲۷، جشنواره هنرهای تجسمی فجر دوره های ۱۱ و ۱۲، پنجمین دوسالانه خوشنویسی و یازدهمین دوسالانه سرامیک حضور یافتند که از ۹۰ هنرمند برگزیده این رویدادها، ۴۰ هنرمند با ارسال ۹۹ اثر در جشنواره حضور یافته اند.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن ۹۹ در فرهنگستان هنر، موسسه صبا برگزار می شود.

فراخوان سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

بازدیدها: ۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا