اخباراخبار نمایشگاهاخبار هنری استاناطلاع رسانینقاشی

«زورخانه» با ۲۷ هنرمند افتتاح می‌شود

«زورخانه» با 27 هنرمند افتتاح می‌شود لینک : https://ardabilvas.ir/?p=2562 👇 سایت : ardabilvas.ir اینستاگرام : instagram.com/ArdabilVAS کانال : @ArdabilVAS 👆

«زورخانه» با ۲۷ هنرمند افتتاح می‌شود

«زورخانه» با ۲۷ هنرمند افتتاح می‌شود | به گزارش انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل گالری ایوان میزبان آثار ۲۷ هنرمند برجسته کشورمان با عنوان «زورخانه» خواهد بود.

زورخانه با کیوریتوری مهدی منصوری و با حضور هنرمندانی چون قاسم حاجی زاده، فریدون آو ، خسرو حسن زاده، هامون علیپور ، سپیده نوری ، پیمان شفیع زاده ، محسن احمدوند، جمیله پورنیا، مهدی منصوری ، بهاره ستاری فر، غزال علیاری ، سپیده ذرات، ابولفضل معصومی ، پارمیس خوشنویس، فتانه رحیمی ،آریا ساعتچی، فرشید ریاحی پناه ، پرنیان امیدی، امین عباسی ،آرفه آراد ، پدرام لسانی ، محمد حسنی، فرناز ناصربخت، آلاله صمیمی ، ارشیا فاموری، هدی سراج و یزدان سعدی به نمایش در می آید.

«زورخانه» با 27 هنرمند افتتاح می‌شود لینک : https://ardabilvas.ir/?p=2562 👇 سایت : ardabilvas.ir اینستاگرام : instagram.com/ArdabilVAS کانال : @ArdabilVAS 👆

در تعریف این نمایشگاه این متن منتشر شده است:” بار‌ِ کلامیِ تک واژه‌ ی «ایرانی» فارغ از تبعیض نژاد و ملیت، حامل هزاران پیام منحصر به فرد فرهنگی است.منحصر به فرد از ابتدا… از انسان نخستین که بر خلاف سایر ادیان و اقوام معتقدیم بدون گناه نخستین پای بر زمین خاکی گذاشته و با هدف ترویج عشق و‌ معرفت به استمرار زایش پرداخته ،عشق و معرفتی که نسل به نسل با کدهای وراثتی مان منتقل شد و در هر دوره تاریخی نمودی خاص داشت.

اما از نمونه های بارز شخصیت های ویژه اجتماعی ایرانی میتوان به پهلوان و آیین پهلوانی اشاره کرد.آمیخته ای از اندامی ورزیده و مرامی والا … ورزش به نشان تندرستی و خصایص والای انسانی به نشان صحت اخلاقی.

اما در نسل معاصر… این کدهای وراثتی خاص ایرانی چه نمودی دارند؟ پهلوان جز تصویری خاک گرفته اما قابل احترام در ذهن ما چه شمایلی را جز عده ای بدلکار مثال میزند؟ اندام ورزیده ؟ آری اما صرفا برای نمایش و غالبا به زعم عواملی غیر ورزشی.

مرام و جوانمردی؟ آن هم آری ، اما تنها برای شعارهای مجازی. ترکیب شعار و و نمایش ما را محکوم به جهان سومی بودن میکند نه انسانی معاصر و پهلوان منش از نسل مشی و مشیانه….”

زمان بازدید : ۲ الی ۱۲ اسفند ـ ساعت ۱۶ – ۲۰

آدرس : الیه، مریم شرقی، مهدیه، جبهه، لسانی، بن بست حمید، شماره ۱ ـ گالری ایوان

بازدیدها: ۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا